Wybudujmy dom z plastiku!


Kubki po kawie, plastikowe talerzyki, porzucone sztućce, opakowania po jedzeniu na wynos… znasz ten krajobraz? Na pewno! Plastik jest największą zmorą XXI wieku i już dawno przestaliśmy sobie radzić z jego przetwarzaniem. Nasz świat jest zalany przez odpady tego surowca, o które można się potknąć dosłownie na każdym kroku. Marzymy o czystych parkach, chodnikach i plażach, a jednocześnie wrzucenie papierka po batoniku lub butelki po napoju do odpowiedniego pojemnika jest dla wielu zbyt dużym wysiłkiem. Jest to błędne koło, które nieprzerwanie prowadzi nas ku coraz większym szkodom dla środowiska naturalnego.

A gdyby tak zamieniać plastik w budulec i budować z niego domy? Brzmi surrealistycznie? Pomyśl jak nieprawdopodobnie będzie wyglądał świat tak zaśmiecony, że nie będzie nadawał się już do życia. Przy takiej wizji budowanie domów z plastikowych cegieł wydaje się rozsądne i innowacyjne. Naszymi działaniami chcemy pokazać, że wszystko jest możliwe, a odpadów możemy użyć w mądry sposób, dając im drugie życie. Najważniejsze, iż jest to nie tylko kolejna szansa dla plastiku, lecz przede wszystkim przepustka do lepszego życia dla osób bez dachu nad głową.

Żyjąc wygodnie i korzystając z jednorazowych dobrodziejstw współczesnego świata, często zapominamy o tych, którzy nie mają dostępu do takich luksusów. To oni płacą największą cenę naszego bezproblemowego życia, ponieważ zostają zarzuceni naszymi śmieciami. Jeśli dodamy do tego niszczenie domów przez kataklizmy czy konflikty zbrojne, egzystencja tych osób wcale nie jest łatwa. Think Healthy chce pomóc zbudować dla nich lepsze jutro, dosłownie i w przenośni. Plastik bezsensownie rozrzucony po świecie może zamienić się w cegły, które posłużą do zbudowania bezpiecznego i trwałego domu dla potrzebujących.